Володимир Фесенко: Шаурма допоможе Зеленському воювати з АхметовимNovember 13, 2021

“ДС” кілька днів тому з’явилася інформація, що заступником керівника ВП замість перейшла в Кабмін Юлії Свириденко буде призначений Ростислав Шурма, який довгі роки працював у Ріната Ахметова. Єрмак навряд чи підбирав заступника особисто. Хто міг “посватати” йому Шурму?

В. Ф. він вже досить давно не працює у Ахметова і навіть в поганих відносинах з ним. А рекомендації напевно були з різних сторін. Ну а про сам Шурмі, як про одного з найталановитіших молодих менеджерів, ще коли він був директором “Запоріжсталі”, я почув років п’ять тому. У нього давно вже репутація обдарованого управлінця. Тому, думаю, знайшлося чимало людей, які порекомендували Єрмаку цю людину.

“ДС” чим колишній менеджер Ріната Ахметова такий цінний для ОП?

В. Ф. його запросили до співпраці, можливо, з двох причин. По-перше, є ризик енергетичної кризи і владі потрібен сильний антикризовий менеджер, який би страхував уряд від кризових ситуацій. По-друге, це людина, яка добре знає, як працює бізнес-імперія Ахметова і яка може їй протистояти, тому що війна Ахметова з Зеленським вже почалася. Правда, поки ще не почалася війна Зеленського з Ахметовим. Тому потрібні кадри, які добре знають, як можна протистояти Ахметову.

“ДС” Сергій Лещенко стверджує, що Шурму збиралися призначити в керівництво УЗ і ретельно перевіряли на зв’язку з Ахметовим. Але ще його батько Ігор Шурма-давній соратник Віктора Медведчука. Чи перевіряли Шурму на предмет зв’язків з Медведчуком?

В. Ф. Старший Шурма був у Медведчука ще на початку 2000-х, при Кучмі, потім довгий час працював на Кернеса, був депутатом Харківської міськради, потім до Медведчука повернувся. Але треба враховувати, що його син, про якого йде мова, фігура вже давно самостійна. До того ж приклади конфліктів батьків і дітей в нашій Політиці не поодинокі. Згадати хоча б колишнього мера Одеси Олексія Костусєва і його сина Олексія Гончаренка. Тому батька і сина в даному випадку я б не ототожнював. До того ж молодший Шурма, наскільки я знаю, взагалі аполітичний. На останніх виборах мера Запоріжжя він займав особливу позицію, в процесі особливо не брав участі. Але найголовніше, що Шурма талановитий менеджер, яких в ОП точно не вистачає.

“ДС” із Зеленським вже працює кілька чиновників з вельми неоднозначною репутацією-Руслан Демченко, Олег Татаров, тепер ось Син соратника Медведчука. Вони дійсно такі незамінні фахівці, що іміджеві втрати від роботи з ними нівелюються їх ефективністю?

В. Ф. Татаров-це зовсім інше. Йому взагалі все досить все одно, він людина без переконань. Це не який-небудь істий проросійський політик типу Мураєва, або з великими політичними амбіціями і антимайданною позицією, як Добкін. Це ідеологічно заточені політики. Татарову ж, на мій погляд, байдужа ідеологія, він готовий служити будь – кому, хто при владі. Він ревно підтримував Януковича, коли той був президентом. Як тільки влада змінилася, він вже був заступником Херсонського губернатора і членом БПП. Таким кон’юнктурникам не головне, кому саме служити. У Татарова, до речі, теж репутація сильного менеджера, який використовує свої хороші зв’язки в правоохоронному секторі для розрулювання різних ситуацій. Ну а молодший Шурма давно себе проявив людиною, що займається економікою, господарством, який не грає в політику. Думаю, що ніяких іміджевих втрат від призначення Шурми не буде.

“ДС” кажуть, для Шурми місце в ОП може стати транзитним на шляху в прем’єрське крісло. Чи можливий такий варіант? При яких умовах?

В. Ф.якщо зараз у протидії ризикам енергетичної кризи і складній економічній ситуації Шурма себе добре проявить, він дійсно може стати реальним кандидатом на пост прем’єр-міністра. Але поки я б не поспішав з висновками. У нас було стільки претендентів на роль прем’єра, і одного з них якраз тільки звільнили днями. Але якщо країні вдасться уникнути серйозної енергетичної кризи, і Шурма цьому допоможе, його ставки різко зростуть.