Віталій Бала: Арахамія може замінити Корнієнка на чолі “Слуги народу”November 20, 2021

В. б. ще коли знімали Дмитра Разумкова, були розмови, що ця парламентська спецоперація була задумана, в тому числі, щоб звільнити для Корнієнка крісло першого віце-спікера. А що стосується зміни керівника партії-думаю, що там є внутрішня боротьба. “Слуга народу” -неоднорідна команда, не об’єднана на будь-яких принципах або ідеях. У нинішній ситуації, напевно, неважко було переконати Зеленського, що потрібно робити які-небудь зміни, враховуючи останню соціологію. Вона продемонструвала, що зараз “Слуга народу” вже майже на рівні “європейської солідарності”, “Батьківщини” і ОПЗЖ. Тобто різниця рейтингів СН і опозиційних партій знаходиться в межах статистичної похибки. М’яко кажучи, не дуже сприятлива ситуація для влади.

Отже, на Банковій, можливо, зрозуміли, що треба, нарешті, реально займатися структуруванням політсили, будувати її з нуля. Думаю, що саме з такою аргументацією і було прийнято рішення про зміну керівництва. Тепер побачимо, хто переможе в підкилимній боротьбі і чи буде це мати якийсь сенс.

Разом з тим, варто відзначити, що мова не йде про якусь підготовку до дострокових виборів. Адже їх проведення буде вироком для “Слуги народу”, воно опиниться в меншості замість монобільшості, тому Банкова робитиме все, щоб вони не відбулися.

“ДС” хто може стати новим головою партії?

В. б. від Зеленського можна чекати чого завгодно. Зрештою, самі претенденти могли запустити по Telegram-каналах чутки про своє призначення — можливо, саме так вчинив, в тому числі і Давид Арахамія, який дійсно має шанси отримати підвищення. Але рішення все одно буде прийматися в офісі президента і вирішальний внесок у нього внесе та людина, яка має на президента найбільший вплив. Ситуація покаже, чи буде при цьому Зеленський слухати одну сторону, чи спробує дотримуватися певного балансу. Але в будь-якому випадку партії влади потрібен ефективний менеджер, якому потрібно починати в чомусь з нуля. Тому що ніхто фактично всерйоз не займався СН, все було абсолютно формально, на папері – сьогодні це абсолютно очевидно.

“ДС” які шанси очолити “Слугу народу” має згаданий вище голова фракції Давид Арахамія?

В. б. зараз про це немає сенсу думати. Ми бачимо одне: призначаються люди не з точки зору компетентності та професіоналізму, а враховуючи повну лояльність до господаря Банкової. Можливо, президенту Зеленському захочеться, щоб на чолі партії була жінка: зараз говорять про кандидатури народних депутатів Юлії Гришиної та Олени Шуляк. Якщо оберуть когось із них — зможуть говорити про дотримання гендерних квот, як це було з призначенням в уряд Юлії Свириденко та Ірини Верещук. Однак слід знову підкреслити, що такі рішення залежать не від кимось логічно пояснюваних рішень, а від бажання або небажання гаранта Конституції призначати ту чи іншу особу.

“ДС” чи важлива виборцю “слуг” прізвище людини, що стоїть на чолі партії, адже її уособленням все одно є Зеленський?

В. Б. будемо реалістами, все більш-менш значущі, впізнавані фігури вже пішли від Зеленського. “Слуга народу”, власне, була брендом під Зеленського, і туди набирали людей як у збірну солянку. Саме так там з’явилися Весільні фотографи і безробітні. Накручувати передплатників партійних сторінок в соцмережах і говорити про мільйони прихильників — ось така партійна стратегія. До того ж на Банковій досі вважають, що ілюзії продовжують керувати умами електорату “Слуги народу”. Але на найближчих виборах, на мій погляд, партію чекає крах, і її не врятує ні новий глава, ні рейтинг Володимира Зеленського.